Więcej

Salon >> Aktualności

Aktualności

2014.09.03

O rozmiarach biustonosza :-)


Zakładamy, że wszyscy, którzy polubili nasz profil wiedzą sporo lub co nieco na temat rozmiarów biustonoszy. Może niektórzy szukają tutaj inspiracji zakupowej, bądź prezentowej (wersja dla Panów:)) Niemniej jednak spieszymy z podstawową informacją na temat wielkości miseczki biustonosza, dla niezorientowanych. Otóż - może niektórych uda nam się zaskoczyć  - wielkość miseczki nie kończy się na rozmiarze "D". Jak wiecie z naszych postów mamy w ofercie biustonosze w rozmiarze miseczki do "K" ("K" brytyjskie = "M" polskie). Wróćmy, póki co, do naszej osławionej miseczki "D". Założę się, że wiele osób będzie uważało ją za OGRRROMNĄ. Dlaczego? Przypuszczam, że powodem jest dostępność rozmiarowa biustonoszy w tzw. "marketach". Zwróćcie uwagę, przechadzając się między półkami z bielizną, jakie rozmiary biustonoszy są dostępne. Na potrzeby tekstu wyjawię tę informację. Jeżeli będziemy mówiły o typowej, "marketowej" rozmiarówce, to będziemy mogły zakupić takie oto rozmiary: 75B, 75C, 80A, 80B, 85B. Jak będziemy miały szczęście, to może trafi się coś w obwodzie 70 i coś z miseczką D. Przypuszczam, że dlatego właśnie tak dużo Pań chodzi w źle dobranym biustonoszu. Po prostu, odpowiednie rozmiary nie są powszechnie dostępne. Zapewne ciekawe jesteście jak wygląda rzeczywistość. Zarówno obwód pod biustem 60, czy ponad 120 cm nie jest odosobniony. Jest to fakt, który udowadniamy każdego dnia sprzedając biustonosze w takich właśnie obwodach. Sprawdźcie w zakładce "dobór biustonosza", ile jest możliwości rozmiarowych. Każdy z biustonoszy mógłby, pomijając szczególne konstrukcje dla małych, czy większych biustów, występować w ilości ok. 200szt.!!! Jak naprzeciw tego wygląda oferta któregoś z marketów, który oferuje 5 rozmiarów konkretnego biustonosza? Nooo.... marnie. Efektem tego jest fakt, iż niestety większość (statystyki mówią o 80%) Polek nosi źle dobrany biustonosz. Najczęściej, jest to sporo za duży obwód i za mała miseczka biustonosza.
A miało być o miseczce "D" . Po prostu, "D" w obwodzie 65, nie równa się "D" w obwodzie 90. Wraz z rosnącym obwodem rośnie również miseczka "D". Czyli, oczywiście tylko teoretycznie, 70D=75C=80B. Objętość miseczki się nie zmienia, gdy wraz z malejącym obwodem, rośnie literka w alfabecie. Jest to jak najbardziej możliwe, nie wymyślam, ponieważ to była moja droga do właściwego rozmiaru, tylko w odwrotnym kierunku . Obecnie jest to 70DD (nie 70D, stąd słowo "teoretycznie"  ), czyli niegdysiejsze 80B.
Jedna prośba od nas - nie bójcie się mierzyć, nie bójcie się eksperymentować. Skorzystajcie z naszej pomocy. Im wcześniej zaczniecie nosić właściwy rozmiar, tym lepiej dla kondycji Waszego biustu. Lepiej dla kręgosłupa i sylwetki. Oprócz prawidłowego rozmiaru są jeszcze różne konstrukcje biustonoszy. Dlatego tak ważne jest mierzenie na własnych piersiach. Czyli to, co najważniejsze w kolejności to: właściwy rozmiar, wygoda, a później kolor i wygląd biustonosza.
Wasz biust też zasługuje na dobrany stanik!! Od A do M 


Kontakt z salonem bielizny

 

32-500 Chrzanów; ul. Trzebińska 56

Kontakt telefoniczny z salonem 

+48 664 236 356 

/logikastanika /logikastanika

ZAPRASZAMY

Poniedziałek - Piątek 9.00 - 18.00

Soboty 9:00 - 14:00

Kontakt e-mail: sklep@logikastanika.pl